İskele Caddesi Işıl Apartmanı No:20 Daire:5 Kat:4 Caddebostan
                                                        Telefon: 0216 380 32 29
                                                            GSM: 0539 551 19 23

Eskiden evlilik sorunları olan çiftler çözebilmek için bu sorunlarını psikolog yada psikiyatristler yerine avukatları, din adamları, arkadaşlarıyla paylaşırlardı. Pek çok kadın kişisel sorunlarını ve evlilikteki cinsel sorunlarını jinekologları ile paylaşırdı.

 

Evliliğinde şiddetli sorunlar yaşayan eşlere yönelik uygulanan evlilik terapisi, iletişim, uzlaşma, problem çözme becerilerini geliştirme, benlik gelişimi, fiziksel ve duygusal yakınlığın artırılması, bireysel yaşam kalitesini ve evlilik kalitesinin gelişimini sağlamaya çalışır .

 

Çift terapistlerinin çiftlerin kendilerinden çok, evlilik ilişkisine odaklandığı evlilik terapisinde amaç; empati, evlilik içi iletişim, eşler arasındaki uyumu artırmak, evlilik ilişkisini yeniden çerçevelemek, ilişki sorunlarını gidermek ve bu sırada eşlerde görülen davranış bozukluklarını ortadan kaldırmaya çalışmaktır. Bu amaçla terapist problemi değerlendirir. İfade edilmeyen duygular, evlilik içi iletişim problemleri, empati geliştirmeye yönelik müdahaleler, kişisel ve ailesel farkındalık gibi konularda çift ile terapist çözüm için bir plan yapar. Çift varolan problemi kendi bakış açısıyla ortaya koyar.

Comments are closed.