İskele Caddesi Işıl Apartmanı No:20 Daire:5 Kat:4 Caddebostan
                                                        Telefon: 0216 380 32 29
                                                            GSM: 0539 551 19 23

 logo_main facebook icon cocukpsikoterapisti

IMG-PSIKIOG-ISIL-UGUR-GUNAKİstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2004 yılında mezun olarak lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Üniversite döneminde çeşitli anaokulu ve ilkokullarda gelişim psikolojisi staj programlarına devam etti. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından Marmara Üniversitesi Psikiyatri anabilim dalı başkanı ve Uluslararası Bilişsel Terapiler Derneği (IACP) Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa Bilişsel ve Davranış Terapiler Birliği (EABCT) geçmiş dönem başkanı Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR’ dan aldığı “Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitim ve süpervizyon sürecini tamamlayarak Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Birliği onaylı Psikoterapist sertifikasını aldı.

Sağlık Bakanlığı’nın gerçekleştirmiş olduğu psikolojide tıbbi uygulama yeterliliği sınavında üstün başarı sergileyerek gerekli bilgi ve uygulama yeterliliğini resmi olarak kanıtlamış oldu. Aldığı eğitimlerle eşzamanlı olarak özel eğitim alanına başladı. Çocuklar ve ailelerine psikolojik destek, bireysel ve grup çalışmaları, ölçme-değerlendirme, eğitim planı oluşturma ile birlikte eğitim koordinatörlüğü yaptı. Davranış bozuklukları, dikkat eksikliği, hiperaktivite, özel öğrenme güçlüğü ile sosyal uyum güçlüğü alanlarında çalışmalarını sürdürdü. 13 yılı geçen meslek hayatı süresince farklı alanlarda sorunlar yaşayan çocuklar ve aileleriyle çok sayıda görüşme gerçekleştirdi.

Türk Psikologlar Derneği onaylı “WISC-R Çocuklar için Zeka Ölçeği” ile İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı “CAS” (Cognitive Assessment System) uygulayıcısıdır. Zihnin işleyiş mekanizmalarını interdisipliner bir yaklaşımla araştıran Bilişsel Bilimler Yüksek Lisans Programı ile Yeditepe Üniversitesi’nden uzmanlığını alma aşamasında olan Psikolog Işıl Uğur Günak, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından gerçekleştirilmiş olan “Pass Teorisi ve Pass Bilişsel Müdahale Programı”nı başarıyla tamamladı ve uygulayıcı sertifikasını almaya hak kazandı. Aynı dernek tarafından onaylı “Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi ve Frostig Gelişimsel Görsel Algı Eğitim Programı” uygulayıcısıdır.

2013 yılında başarıyla tamamlamış olduğu “Oyun Terapisi Eğitim ve Süpervizyon Sertifika Programı” ile Uzm. Psk. Şükrü Alkan’dan Oyun Terapisti ünvanı almasının yanısıra, Padem Psikoloji’den “Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği” sertifikası aldı.
Oyun terapisi ekseninde sürdürdüğü çalışmalarının ardından Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilmiş olan ve Ruh Sağlığı Derneği onaylı “Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Eğitimi” alarak, bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler ve uygulamalar konusunda gerekli donanımı sağladı ve entegratif bir terapi modeli benimsedi.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Duyu Psikoloji Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen ve aileleriyle sürdürdüğü terapi hizmetlerine devam etmektedir.

Çalışma alanları:
› Boşanma Süreci
› Kayıp ve Yas
› Davranış Problemleri
› Kardeş Kıskançlığı
› Aile içi iletişim problemleri

› Fobiler
› Takıntılar
› Depresyon
› Tırnak Yeme
› Uyku Problemleri
› Beslenme Problemleri
› Internet ve Bilgisayar Bağımlılığı
› Alt Islatma ve Dışkı Kaçırma

› Okul Korkusu
› Sınav Kaygısı
› Ödev ve Sorumluluklarıyla İlgili Problemler
› Öğrenme Güçlüğü
› Dikkat Eksikliği
› Hiperaktivite

› Görsel ve İşitsel Dikkat
› Bellek
› Görsel Ve İşitsel Algı

› Özgüven Sorunları
› Sosyal Beceri Eksikliği
› Akranlarıyla Uyum Problemleri
› Yalan Söyleme